Doprava nad 2.000 Kč zdarma

Pomáháme vracet peníze do milovaných Rychlebek

Ušlechtilá kniha Čti Rychleby a Králický Sněžník nese otisk Kolimax

V Rychlebských horách jsme doma. Městečko Javorník, jenž hostí výrobní zázemí tradičního výrobce pravého českého nádobí Kolimax, leží přímo na úpatí tohoto čarokrásného pohoří. Podporu unikátní obrazové publikace o našem kraji jsme proto uvítali s radostí i v nelehkém čase.

Co stránka, to objev

Právě radost je to, co ucítíte hned, jak knihu Čti Rychleby a Králický Sněžník vezmete do ruky. Originální grafické zpracování a množství zajímavostí si získalo srdce čtenářů, turistů i patriotů už prvním dílem, který v rámci projektu Čti Jeseníky vznikl. To naše v Kolimax nebylo výjimkou.

72_titulka-rychleby

Energie lidí dál do krajiny

Součástí filozofie projektu je kromě snahy přiblížit jednu z nejzapomenutějších oblastí České republiky také obnova důležitých míst Jesenicka a Rychlebských hor. Ušlechtilá aktivita si klade za cíl vracet celou ⅓ z prodeje knih zpět do krajiny. Povedlo se tak vzkřísit třeba Jelení studánku a Pannewitzův pramen.

Spojení dobrého prospívá všem

První díl knihy podpořila řada regionálních firem. Období covidu pak postavilo i velké donátory před náročná rozhodnutí, kde ušetřit. A spousta z nich měla najednou hluboko do kapsy. 


Nabídka podpořit projekt Čti Jeseníky v těžkém čase se nám v Javorníku naopak jevila jako dobrá příležitost ukázat, že je dobré držet pospolu. Koneckonců, spletitý příběh Kolimax dobře ukazuje, že podnikavost a zájem o věci okolo nás nesou ovoce téměř vždy. 

Knihu, kterou si zájemci s přispěním marketingové podpory Freelance Core vydali skrze kampaň na platformě Donio sami jsme proto ve finále přímo podpořili částkou 50 000 Kč.

rychleby

Čtení (nejen) na prázdniny

Knihu Čti Rychleby a Králický Sněžník (i předchozí díl Čti Jeseníky) pořídíte v e-shopu projektu

Sáhněte po nich před prázdninami a využijete je jako průvodce pro toulky po našem kraji. Anebo jednu pořiďte před Vánocemi. Radost udělají stejně jako nádobí z JavorníkaPod oběma značkami je totiž stejně poctivý podpis. 

 

Financováno EU