Doprava nad 2.000 Kč zdarma

Průvodce výběrem nádobí

Hledáte nádobí přesně podle svých potřeb? Zjistěte, jak výrobky KOLIMAX správně vybrat


Dna jsou všechna stejná

Veškeré hrnce, rendlíky a pánve KOLIMAX vyrábíme stejnou technologií z plechu z nerezové potravinářské oceli tloušťky 0,8 mm až 1,2 mm. 

Všechny hrnce, rendlíky i pánve mají také stejná dna. Dokonale rovná dna vedou perfektně teplo. Fungují na všech typech ohřevu (plynový, elektrický, indukční). 

Jsou navíc akumulační – teplo výborně drží a šetří tím použitou energii. Ohřev můžete vypnout 5-10 minut před koncem úpravy pokrmu. 


Liší se úchyty 

Jednotlivé řady nádobí se liší pouze v úchytech a poklicích

Na nádobí KOLIMAX najdete 3 různé druhy úchytů

Všechny úchyty jsou omyvatelné v myčce.

V plastových a nerezových plných úchytech voda nezůstává

V nerezových dutých úchytech může po mytí v myčce zůstat malé množství vody. U ostatních úchytu zůstat nemůže. Pokud nádobí neumýváte v myčce na nádobí, tak je to jedno – voda v úchytech nezůstává nikdy. 

Pokud myjete nádobí ručně, vybírejte nádobí podle úchytů v souladu se svými zvyky, potřebami či vkusem.

 

Liší se poklice

Poklice vyrábíme ze dvou materiálů jako nerezové a skleněné

Skleněné poklice jsou z pevného temperovaného bezpečnostního skla. Poklice můžete použít v troubě až do 300 °C. Parní ventil dovoluje snadný odvod páry během úpravy pokrmů. 

Náš tip: Úchyty a poklice najdete v různých materiálech, designech a jejich kombinacích. Při výběru se vždy pečlivě dívejte na obrázky u jednotlivých produktových řad.

 

Liší se nepřilnavé povrchy

Pro všechny nepřilnavé povrchy na nádobí KOLIMAX používáme dlouhodobě špičkové materiály švýcarského výrobce ILAG

Na naše produkty aplikujeme nepřilnavé povrchy na bázi teflonu a nepřilnavé povrchy na bázi keramiky.

Nepřilnavé povrchy na bázi teflonu najdete u pánví řad FLONAX, BLACK GRANITEC, MRAMORA a hrnců COMFORT GREEN.
Nepřilnavé povrchy na bázi keramiky používáme u řad CERAMMAX PRO STANDARD a CERAMMAX PRO COMFORT.

 

Na co si dát pozor?

Pokud se rozhodujete, jaké nerezové nádobí pořídit, využijte přitom následujících rad a tipů. Vycházíme z vlastních letitých zkušeností z výroby a z připomínek zákazníků, které dlouhodobě sledujeme a vyhodnocujeme.

  1. Při nákupu jakéhokoliv nádobí libovolného výrobce vždy sledujte, zda je nádobí vhodné na všechny druhy ohřevu včetně indukce – a to i když indukční vařič nemáte. Pokud si indukční vařič v budoucnu pořídíte, nádobí vhodné pro tento typ ohřevu nebudete muset nákladně měnit.
  2. Při nákupu si vybraný kus nádobí vemte do ruky a potěžkejte jej. Pokud je příliš lehké, znamená to, že je z tenkého materiálu a při vaření nebude dost stabilní.
  3. Vždy si dobře prohlédněte dno. Přiložte na dno rovný předmět (např. pravítko či vodní váhu) přes střed nádoby od okraje k okraji. Dno nesmí být zcela rovné a ve středu dna nádobí musíte proti světlu vidět malou mezeru. Mezera je u kvalitního nádobí vyrobena záměrně a jde o odchylku pro tepelnou roztažnost kovu. Během vaření se dno mírně prohne zpět, odchylku dorovná a perfektně dosedne na plochu vařiče. 
  4. Pokud je dno dole uprostřed protlačené např. nápisy nebo symboly, pod nádobím vzniká při vaření vzduchová kapsa a hůře se zde přenáší teplo (vzduch je tepelný izolant). 
  5. Položte hrnec nebo pánev na zcela rovný povrch (např. sklokeramickou desku nebo stůl). Nádobí se nesmí naklánět ani točit. Pokud se tak děje, dno není zcela rovné.
  6. U nerezového nádobí dobře sledujte zpracování vnitřního povrchu. Kvalitní nádobí je po celé vnitřní ploše vybroušené. Poznáte to podle drobných stop po brusných nástrojích. Pokud je vnitřní povrch přirozeně lesklý, jídlo se bude při vaření více přichytávat. Volte proto raději broušený povrch, který se navíc snadněji udržuje.
  7. U nádobí s nepřilnavým povrchem je důležité, aby byl horní okraj vybroušený. V tomto místě materiál nepřilnavého povrchu být nemá. Při manipulaci s poklicí nebo při oklepávání kuchyňského náčiní při vaření by mohlo dojít k jeho poškození.
  8. Pokud je nádobí z venkovní strany vyleštěné do zrcadlového lesku bude se vám snadno udržovat.
  9. V poklicích by měly být otvory pro odvod nadbytečné páry.

Nenašli jste, co jste hledali? Obraťte se na e-shop linku KOLIMAX na +420 730 155 238 nebo pošlete svůj dotaz přes Facebook či Instagram.

Financováno EU