Doprava nad 2.000 Kč zdarma

Nejčastější dotazy

Vyrábí se nádobí Kolimax opravdu v České republice, anebo to děláte jako ostatní – zboží nakoupíte v cizině a uvádíte, že jste český výrobce? 

 • Nádobí Kolimax vyrábíme přímo v České republice. Najdete nás u česko-polské hranice na úpatí Rychlebských hor v pozapomenutém v městě Javorník na severním okraji Olomouckého kraje. Tvrzení, že je nádobí Kolimax české je pravda od prvního do posledního spoje vašeho nového hrnce. Jsme hrdí, že můžeme pokračovat v dlouhé tradici výroby nádobí, která má na našem území počátek už v roce 1870.


Funguje nádobí Kolimax i na indukční desce? 

 • Tyto dotazy patří mezi nejčastější a odpověď je jednoduchá. Ano, veškeré nádobí Kolimax je přizpůsobeno všem typům ohřevu. Nádobí skvěle funguje na vařičích plynových, elektrických, sklokeramických – a indukčních. Můžete si být jisti, že bude vaše nová pánev, tlakový hrnec nebo jiné nádobí perfektně fungovat.


Říká se, že s nádobím na indukci se dá hodně ušetřit. Je to pravda? 

 • Ano, je to pravda. Používáním kvalitního českého nádobí Kolimax na indukčních varných deskách můžete ušetřit až 50 % elektrické energie. A to je při nárůstu cen úspora, o které stojí za to přemýšlet. Pokud navíc používáte tlakový hrnec, úspora je ještě vyšší.


U výrobků uvádíte prodlouženou záruku 5 nebo 10 let. Na co se vztahuje?

 • Prodloužená záruka se vztahuje na všechny závady, které nejsou způsobeny nesprávným používáním. Jde třeba o případy, kdy při běžném slévání tekutiny z hrnce upadne rukojeť nebo během vaření samovolně praskne poklice. To se ale nestává téměř nikdy: nádobí Kolimax se pyšní velice nízkou reklamovaností v řádu nižších jednotek ročně. Každou reklamaci řešíme obratem individuálně s ohledem na vaše potřeby. 


Ztratila jsem doklad o zakoupení a chci zboží reklamovat. Je to možné? 

 • Ano, určitě. Doklad o zakoupení totiž nevyžadujeme. Nedávno jsme opravovali upadlý úchyt u hrnce starého více jak 40 let. V tomto případě pečlivá majitelka shodou okolností účtenku měla. V dalších případech ji však nepotřebujeme. Pokud chcete zboží reklamovat, využijte kontaktní formulář nebo přímé kontakty.  


Poškodil jsem nepřilnavou vrstvu pánve. Co mám dělat? 

 • Pokud vznikne poškození naší vinou, pánve opravujeme v rámci reklamace. Pokud došlo k poškození kvůli neopatrné manipulaci a používání z vaší strany, pánev rádi opravíme také. Budeme si však účtovat ve srovnání s cenou pánve poměrně malý poplatek v řádu nižších stovek korun podle míry jejího poškození. Pokud máte o opravu pánve či jinou opravu zájem, zavolejte nám, napište nebo vyplňte kontaktní formulář.


Uvádíte, že úchyty při vaření nepálí, je to pravda? 

 • Ano, je to pravda. Při správném vaření úchyty nepálí. Pokud používáte vhodnou intenzitu zahřívání a nejlepší poměry průměrů plotýnek vůči velikosti hrnce, jsou úchyty teplé, ale rozhodně nepálí. 


Mohu nádobí Kolimax používat i do trouby? 

 • Veškeré nádobí s kovovými úchyty můžete používat v troubě až do teploty 300 °C, typicky jde o řadu Kolimax PRECISE. Nádobí s plastovými úchyty můžete používat v troubě až do teploty 150 °C. Plasty, které na nádobí k výrobě úchytů používáme této teplotě hravě odolají. Ani tak ale nezapomeňte při manipulaci použít utěrku nebo chňapku. Bezpečnost je vždy na prvním místě.


Za jak dlouho po objednání mi přijde zboží? 

 • Objednané zboží odchází od nás z Javorníka vždy co nejdříve k vám. Jsme výrobci a vše máme permanentně skladem. Ve většině případů objednávku odešleme ve stejný den, kdy nám přijde. S výjimkou hektického období Vánoc se doba dodání pohybuje v rámci několika dnů


Dá se na tlakové hrnce Kolimax použít poklička i z jiného hrnce Kolimax stejného průměru? 

 • Ano, jakákoliv skleněná i kovová poklice Kolimax, u které je uveden průměr 22 cm sedí i na tlakový hrnec Kolimax. Pokud ale použijete jinou než originální poklici tlakového hrnce, nádobí pak nelze použít jako tlakové. Vařit v něm ale můžete zcela běžným způsobem.


Vybírám pánev Kolimax a nejsou mi úplně srozumitelné rozdíly v produktových řadách. Poradíte mi?

 • Nejdůležitější rozdíl spočívá v tom, o jaký typ nepřilnavého povrchu se jedná. Rozlišujeme dva typy: nepřilnavý povrch na bázi teflonu (řady označené FLONAX a BLACK GRANITEC) a nepřilnavý povrch na bázi keramiky (řada CERAMMAX PRO COMFORT). Záleží, k čemu chcete pánev používat nejčastěji. 


Budou mi pasovat různé poklice Kolimax na různé řady nádobí Kolimax? 

 • Veškeré díly nádobí Kolimax, které v současnosti vyrábíme, mezi sebou můžete libovolně kombinovat. Výjimku tvoří tlakové hrnce. Pro bezpečnost u nich používejte  výhradně originální poklici s bezpečnostními prvky. Jinou poklici použít lze, avšak ne tlakovým způsobem. Malé výjimky tvoří také starší zboží – pokud jste si zakoupili nádobí Kolimax s kovovou poklicí před 20 lety, na nádobí nemusí sedět skleněná poklice z naší dnešní nabídky.


Bude z úchytů po umytí v myčce vytékat voda? 

 • Záleží na produktu z konkrétní výrobní řady. Voda z úchytů může po vytažení z myčky vytékat u řad nádobí PREMIUM a KLASIK. U ostatních řad se to nestane. 


Mám si koupit skleněnou nebo nerezovou poklici? 

 • Každá poklice má svoje přednosti. Kovová se při pádu nikdy nerozbije. Přes skleněnou poklici vidíte při vaření dovnitř hrnce. Zvažte, co nejčastěji vaříte, jak často a co od poklice přesně očekáváte


Můžu koupit hrnec bez poklice? 

 • Ano, můžete. Na konci nákupu v e-shopu uveďte před odesláním objednávky do poznámky větu: „Prosím dodat nádobí bez poklice.“ Cenu poklic odečteme.


Někde jsem četl, že nerezové nádobí hnědne. Je to tak? 

 • Ano, přirozenou vlastností nerezové oceli je, že při zvýšené teplotě může její povrch mírně zezlátnout. Použitím vhodného přípravku na údržbu nerezového nádobí, octa nebo citronové šťávy toto zabarveni velmi jednoduše odstraníte. Většinou se již znovu neobjeví


Po vaření brambor se na dně hrnce objevily šedé skvrny. Proč?

 • Tyto šedé skvrny vznikají, když dáte před vařením sůl do studené vody. Sůl se nestihne rozpustit, krystalky dopadnou na dno a vytvoří skvrny. Pokud solíte až vlažnou nebo teplou vodu, šedé skvrny nevzniknou. Odstraníte je snadno –  použijte houbičku nebo hadřík a jemný krémový čistící prostředek. Krouživými pohyby skvrny zmizí raz dva. 


Která řada vašich hrnců je nejkvalitnější? 

 • Všechny řady tradičního českého nádobí Kolimax jsou stejně kvalitní. Rozdíly mezi řadami jsou v použitých úchytech a v materiálu poklic. Ať už si vyberete některý z řady PROFESSIONAL, KLASIK nebo elegantní COMFORT GREEN, kvalita každého hrnce je špičková.


Je lepší nerezové nádobí, které je uvnitř lesklé nebo to broušené? 

 • Lesklý povrch se obvykle používá u levného a méně kvalitního nádobí – jeho výroba je jednodušší, připravované potraviny se ale na nádobí lepí. Potraviny se naopak nelepí na nádobí, jehož vnitřní povrch je broušený. Nádobí Kolimax 6x brousíme, aby se vaše jídlo na jeho povrch nelepilo. Stejně poctivě brousíme třeba i vnitřní části naběraček. Máme vyzkoušeno, že pořádně broušený povrch skutečně zabraňuje přilepení potravin.


Co znamená „po celou životnost garantujeme rovinnou stabilitu dna pro bezztrátový  přenos tepla“? 

 • Znamená to, že dno nádobí Kolimax je vyrobeno tak, aby se po celou dobu používání na plotně neprohýbalo, neviklalo ani nijak nepohybovalo. Kvalitní nádobí s perfektním dnem sedí pevně a rovnoměrně. Dlouhodobá rovinná stabilita dna je mimořádně důležitá pro bezdrátový přenos tepla: s nádobím, které má perfektně rovné dno, ušetříte spoustu energii při vaření.
Financováno EU